چرا شما نیاز دارید تا قدرت هایتان را شناسایی کنید ؟

"بازی به نقاط قوت خود". شما ممکن است آن را در یک تابلو تبلیغات یا تی شرت بخوانید. اما واقعا این چه معنایی دارد؟ من همیشه تصور می کردم که نقاط قوت من با چیزهایی که من انجام می دهند، هماهنگ می شوند. من یک رهبر هستم، عالی در چند وظیفه ای و بسیار جزئیات گرا. من تعجب کردم که یاد بگیرم که نقاط قوت، در واقع، اغلب مستقل از مهارت هستند. مهارت ها چیزهایی است که یاد می گیریم. آنها در طول زندگی ما می آیند و می روند. از سوی دیگر، ثبات، با ویژگی های شخصیتی و شخصیت کلی ما، که نسبتا ثابت هستند، بیشتر با یکدیگر هماهنگ می شوند، اما می توان آنها را بیشتر توسعه داده و تصفیه کرد.
شناسایی نقاط قوت خود به شما کمک می کند تا یک زندگی را که در تقاطع اشتیاق، مهارت و تقاضا قرار دارد، بسازید. اگر پیش از این در حرفهام به خوبی نقاط قوت خود را شناسایی کرده بودم، ممکن است از یک دوره پنج ساله ای که از آب درآمدن در حرفه ای برخوردار بودم که در آن زمان برای من مناسب بود، اجتناب کنم. فقط بعدا متوجه شدم که ماهیت فنی و انحصاری کار با شخصیت من و نیاز به تنوع مواجه شده است.

به نظر می رسد واضح است: هرچه بیشتر درک کنید که در آن به طور طبیعی خوب هستید، موفقیت بیشتری پیدا می کنید. اما، همانطور که کشف کردم، داشتن یک موجودی شخصی می تواند گمراه کننده باشد، بنابراین من به یک تست قدرتمندانه یاب تبدیل شدم. اگر چه یک مفهوم جدید نیست، فروشندگان قوی تام روت، StrengthsFinder 2.0، ایده تمرکز بر مثبت خود را به جای تلاش برای خنثی کردن ما، به ما نشان دادند.
الکسیس کانازون، روانشناس بالینی مبتنی بر نیویورک می گوید: "هنگامی که ما در نقاط قوت ما هوشیاری می کنیم و می توانیم قهرمان شویم، می توانیم چشم هایمان را به واقعیت های وضعیت فعلی ما واضح تر نشان دهیم و خودمان را به انجام و تغییر دادن برسانیم."
در حال حاضر صدها تست نقاط قوت، پرداخت و رایگان، در دسترس آنلاین وجود دارد. من از یک ابزار برای Red Bull به نام Wingfinder استفاده کردم. این نظرسنجی نقاط قوت خود را در چهار حوزه کلیدی ارزیابی می کند: خلاقیت (شامل کنجکاوی)، تفکر (هوش و هوش مصنوعی)، رانندگی (جاه طلبی و انگیزه) و ارتباطات (مهارت های بین فردی و خودمختاری). ابزارهای موجود در عمل (VIA)، Strengths Clifton و Reflect Best Self Exercise سه ابزار محبوب دیگر برای ارزیابی خود هستند که می تواند به شما کمک کند تا نقاط قوت خود را با دقت مشخص کنید. VIA و CliftonStrengths به تفکر متفکرانه و صادقانه شما متکی هستند، در حالی که Reflected Best Self Exercise بر روی ورودی های دیگران متکی است.

ارزیابی نقاط قوت من را به عنوان مستقیم، باز به تجربه، مستقل و منظم تعیین کرده است. مردم مثل من با شور و شوق به ناشناخته جهش می کنند، لذت بردن از کار به طور مستقل و می توان به تکیه بر تحویل.

مطمئنا دانستن نقاط قوت خود کافی نیست من یک تن از ایده های وحشی داریم که اغلب به خاطر ترس از رد خودم خودم را حفظ می کنم. ارزیابی نشان می دهد که من شروع به به اشتراک گذاشتن دیدگاه تخیلی با دیگران می کنم. ایده های من برای باز شدن ممکن است به من کمک کند یک پروژه جدید یا اشتیاق را کشف کنم.

اگر مطمئن نیستید که چگونه نقاط قوت خود را به کار ببرید، میزبانی یک مهمانی قاطع با همتایان مورد اعتماد خود داشته باشید. نتایج خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید و راههای طوفانی برای پیاده سازی آنها در زندگی روزمره خود داشته باشید. پس از همه، اولین قدم لازم نیست که بزرگ شود تا تغییر ایجاد شود
/ 0 نظر / 33 بازدید